Twórcy metody

Agnieszka Horyza

Agnieszka Horyza jest autorem metody.

Pierwszą pracą Agnieszki Horyzy był roczny staż w szkole podstawowej z oddziałem przedszkolnym w USA. Wtedy też nauczyła się jak uczyć maluchy, poznała amerykański rynek pomocy dydaktycznych i miała okazję sprawdzić się jako współorganizator imprez szerzących kulturę polską za oceanem, co znalazło uznanie w postaci załączonych listów gratulacyjnych z kancelarii prezydenta USA Billa Clintona i ówczesnego gubernatora stanu New Hampshire Stephena Merrila. Po tym pobycie jeszcze czterokrotnie wracała do przedszkola w USA by zdobywać kolejne doświadczenia.

Po powrocie do Polski tłumaczyła bajki dla dzieci oraz pracowała jako nauczyciel w przedszkolach. Dzieci uczyła głównie pod okiem wyśmienitych amerykańskich pedagogów na programie wymiany.

Po studiach w Instytucie Filologii Angielskiej UAM i uzyskaniu tytułu magistra filologii Agnieszka Horyza pracowała w dwóch szkołach językowych dla dorosłych pełniąc funkcje dyrektora oddziału i dyrektora administracyjnego. Również ta praca z dorosłymi i wykorzystanie w niej różnych metod dały jej rozeznanie co do najskuteczniejszych technik uczenia angielskiego.

Działalność w charakterze wolontariusza w Komitecie Ochrony Praw Dziecka (pomoc w tłumaczeniu materiałów, konferencji naukowych i organizacja zajęć j. angielskiego dla psychologów) zwróciła jej uwagę w kierunku konieczności wspierania rozwoju poczucia wartości siebie, pewności siebie i wiary we własne talenty u dzieci.

Małgorzata Rzempowska

Współpracuje z autorką programu od marca 2009 roku. Do tej pory stworzyła kilkadziesiąt ręcznie malowanych ilustracji. Większość rysunków wykonuje w technice suchy pastel lub akwarelami.

Ukończyła studia na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu na wydziale Edukacji Artystycznej otrzymując tytuł Magistra Sztuki i wyróżnienie na dyplomie artystycznym.

Tworzy "obrazy mineralne"- wykonywane techniką własną, dużych formatów prace przedstawiające wnętrze kamieni i minerałów w całości usypane na blejtramie z piasków i kamieni. Zajmuje się też rysunkiem (węgiel, suchy pastel), malarstwem ( głównie akrylowym) i rzeźbą ( przestrzenne instalacje ze sznurka). Prace z różnych dziedzin artystycznych jej autorstwa prezentowane były do tej pory na kilkunastu wystawach zarówno zbiorowych jak i indywidualnych.

Wystawy:

Magdalena Theus

Od ponad pięciu lat współpracuje z autorką programu i do tej pory stworzyła około 600 ręcznie malowanych ilustracji. Każda z nich to przemyślane, projektowane, szkicowane a później z anielską cierpliwością malowane swoiste dzieło sztuki. Wszystkie rysunki wykonywane są akwarelami lub kredkami.

Oprócz rysunków specjalnością Magdy jest malarstwo ścienne. Siedziba Krainy Baśni z ręcznie, misternie malowanymi ścianami to jej dzieło. Swój talent Magda Theus wykorzystuje również w malarstwie na szkle, porcelanie i ceramice.

Jej kolejną pasją są witraże, które wykonuje swojej prywatnej pracowni (Pracowania Artystyczna - Pracownia Witraży). Cieszą się one bardzo dużym powodzeniem również poza granicami kraju znajdując swoich odbiorców np. w Belgii, Niemczech i USA.

Nasza ilustratorka swoje talenty rozwijała w Akademii Sztuk Wizualnych i w Wyższej Szkole Sztuki Stosowanej.

Katarzyna Kossowska

Współpracuje w tworzeniu programu od 2004 roku. Stworzyła kilkadziesiąt ilustracji do książeczek i jest autorką projektu okładki.

Magister Sztuki - jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego.

Zajmuje się malarstwem (olej, akwarela), rzeźbą (drewno, glina, tworzywa sztuczne, metale, marmur, szkło), projektowaniem plakatów, typografią i liternictwem, projektowaniem wnętrz. Prowadzi wykłady w zakresie Historii Sztuki

Metoda