Pomoce dydaktyczne

Podstawą sukcesu Krainy baśni są bardzo dobrze przygotowane założenia metodyczne oraz powiązany z nimi bogaty zestaw pomocy dydaktycznych, które stawiają na artyzm i póki co starają bronić się przed wykorzystaniem technik komputerowych.

W naszym nauczaniu najistotniejszą rolę odgrywają 4 książki zawierające łącznie 12 bajek i baśni dla 4 kolejnych poziomów zaawansowania. Każda bajka wprowadza w świat dziecka słownictwo nie tylko typowe dla danej bajki, ale również ogólne, niezbędne podstawy nauki języka obcego- począwszy od liczb, kolorów, części ciała, nazw warzyw i owoców, zwierzątek, aż po słownictwo zawiązane z domem, rodziną, z codziennymi czynnościami, ubraniami, posiłkami, zabawkami itd. Każde słówko wprowadzone jest za pomocą obrazu i wykorzystane jest w wierszykach, piosenkach i zabawach ruchowych, które stanowią nieodłączny element programu. Bajki umiejętnie wprowadzają dzieci w tajniki gramatyki, powoli, a jednocześnie skutecznie ucząc je poprawności językowej. Program nauczania oparty jest na technice spiralnej- wszystkie nowo wprowadzane elementy są konsekwentnie powtarzane w kolejnych częściach tak długo, aż zostaną utrwalone w pamięci dziecka. Liczba tych powtórek została obliczona z matematyczną dokładnością.

Innym ważnym nośnikiem informacji są płyty CD zawierające materiał leksykalny, wierszyki, piosenki i treści bajek.

Na emocjonalny aspekt nauczania wpływa galeria piosenek, wierszyków, gier i zabaw.

Szczególnie dumni jesteśmy z części programu obejmującej system kart (flashcards), które obrazują słownictwo. Na każdej z kilkuset kart znajduje się ilustracja wykonana ręcznie przez artystę plastyka.

Pacynki wykorzystywane w programie zostały specjalnie zaprojektowane i wykonane przez plastyka, by zachwycać i tworzyć pozytywną atmosferę. Ci mali bohaterowie- Złotowłosa, Piernikowy Ludzik, Królewna Śnieżka i inne- wprowadzają dzieci w tajniki obcego języka, stwarzając środowisko pozbawione stresu, w którym komunikację w języku obcym można rozpocząć od razu.

Dodatkowym uatrakcyjnieniem oferty, skierowanym do maluchów jest zestaw gier trójwymiarowych, ściśle związanych z programem.

Dopełnieniem całego systemu pomocy dydaktycznych skierowanym do rodziców są Książeczki pracy rodziców, które są unikalną propozycją na polskim rynku edukacyjnym. Zawarte są w nich informacje na temat rozwoju dziecka.

Wszystkie pomoce dydaktyczne tworzą spójny zestaw wspierający dzieci w efektywnym przyswajaniu kolejnego języka.

Metoda